Akumulatory Bydgoszcz

Każdy samochód wyposażony jest w bardzo ważny element, praktycznie bez tego nie ruszy w drogę. Pojawił się w naszych autach, w latach dwudziestych XX wieku. Uznawano go wówczas za rozrusznik elektryczny, który miał służyć uruchomieniu pojazdu. Od tamtego momentu, minęło bardzo dużo lat i nadal ogniwo to, jest niezbędnym urządzeniem w samochodzie ciężarowym, osobowym, autobusach itp. Pomimo tego, że inżynierowie cały czas pracują nad tym, żeby znaleźć inną alternatywę, jednak bateria samochodowa będzie nam jeszcze służyła, przez długie lata.

Jedną z firm w której, można ją zakupić jest firma FURGONE akumulatory Bydgoszcz. Technologia w czasach dzisiejszych bardzo mocno się rozwija. Produkuje się coraz więcej nowych modeli baterii samochodowych. W warsztacie samochodowym w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wiemy o tym. W związku z tym wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, zamawiamy różne dostępne na rynku ogniwa od najlepszych producentów. Dla osób, które mają jakieś specjalne życzenia, sprowadzamy konkretny model. Staramy się do każdego klienta podchodzić indywidualnie, doradzić w razie wątpliwości. Nasi pracownicy są bardzo doświadczeni oraz przeszkoleni w tej dziedzinie. Dbamy o dobry wizerunek naszej firmy i staramy się wykonywać naszą prace terminowo i bardzo dokładnie.

Rodzaje baterii samochodowych.

Na rynku dostępne są różne rodzaje baterii samochodowych. Do tych najstarszych należą z pewnością kwasowo-ołowiane. Podzielić je można na obsługowe i bezobsługowe. Te obsługowe to jest taka wersja klasyczna, podstawowa. Posiadacz takiej, musi sam co jakiś czas kontrolować poziom elektrolitu. Gdy stwierdzi, że jest go za mało należy uzupełnić wodą destylowaną. Jest ich już coraz mniej w użyciu, ponieważ zastąpiły je te bezobsługowe. Zostały one tak skonstruowane, że dzięki szczelnej zabezpieczającej pokrywie, nie odparowuje woda i nie ma potrzeby jej uzupełniania.
Najczęściej znajdziemy je w samochodach osobowych, ciężarowych, traktorach. Inny model to baterie żelowe, różnią się od tradycyjnych tym, że elektrolit został zastąpiony specjalnym żelem. Rozwiązanie to umożliwia ustawianie ich w dowolnej pozycji, przechylenie oraz jakieś wstrząsy nie mają wpływu na jego działanie. Charakteryzują się też długim okresem żywotności, nawet do dwunastu lat. Stosuje się je głównie w przyczepach campingowych, motocyklach, autach terenowych.
Z tego powodu, że nie działają zbyt dobrze w temperaturach ujemnych, ponieważ dostarczają zbyt małą ilość prądu. Droższe modele stanowią baterie EFB, AFB, ACM. Posiadają większy pojemnik na elektrolit, przez co wytrzymują dłużej. Stosuje się je głównie w samochodach o rozbudowanej elektronice. W naszej firmie FURGONE akumulatory Bydgoszcz, znajdą Państwo zawsze coś odpowiedniego dla siebie.

Co jest ważne?

Wybierając odpowiednią baterię samochodową, powinniśmy zwrócić uwagę na jej pojemność. Jest to bardzo istotne. Samochody wyposażone są najczęściej w alternator, który pełni jakby funkcję ładowania podczas jazdy autem. Te dwie rzeczy powinny być tak dobrane, żeby nie szkodziły sobie nawzajem. Nie wystarczy się cieszyć, że bateria ma dużą pojemność, może w ogóle się nie ładować podczas jazdy, jak nie zostanie dostosowany odpowiedni alternator. Jak nie zadbamy o to, szybko się z nią pożegnamy, bo się zepsuje. Firma FURGONE doskonale się orientuje, jaki model zaproponować klientowi. Można jej całkowicie zaufać. Lata doświadczeń w tej branży oraz uznanie wśród klientów to bardzo ważne elementy w działalności każdego zakładu.

ul. Jakóba Hechlińskiego 15B
85-825 Bydgoszcz

tel: 570 222 200
tel: 535 661 500
mail: serwis@furgone.pl

ul. Józefa Bronikowskiego 37

85-426 Bydgoszcz

tel: 578 799 900
mail: autoserwis@furgone.pl